A főváros az államnak adná a félkész Biodómot – fotók
Budapest vezetése szerint a beruházás összköltsége 2014-ben még 16 milliárd forint volt, de ez az összeg 2019-re 64 milliárdra ugrott.
Budapest vezetése szerint a beruházás összköltsége 2014-ben még 16 milliárd forint volt, de ez az összeg 2019-re 64 milliárdra ugrott.
A kicsivel több mint száz törzsrészvényüket adták el egy árverés keretében. Licitálni öt napig lehetett, de ebből három munkaszüneti nap volt.
A szervezet minden kiadását a magyar állam állja.
Félelemkeltés, vádaskodás, elfolyó milliárdok jellemzik a hagyományos nagyipari vállalat, a Dunaferr mindennapjait. Miközben rejtély, mit tervez az orosz állami nagytulajdonos a céggel, a magyar kormány – látszólag – elhatárolódik az eseményektől.
Ingyen kerül állami tulajdonba a jelenleg 100%-ban önkormányzati Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. A péntek este megjelent kormányhatározat szerint ez „az önkormányzat számára jogszabályban meghatározott közfeladat ellátásának állam által történő elősegítése érdekében” történik.
A Fővárosi Törvényszék szerint az 1653 károsult jelentős részét már kártalanították, más igényük pedig nem lehet.
Az eddigieknél alacsonyabb elvárásokkal kötötte meg a kormány az új egyetemes szolgáltatási szerződést a Magyar Posta Zrt.-vel.
A volt kancelláriaminiszter, a teniszszövetség jelenlegi elnöke szerint az előző vezetés nem átlátható körülmények között kötött szerződéseket nemzetközi tenisztornák rendezésére.
A pénzt főleg ingatlanbérlésre, illetve tanácsadásra költötték.
A beruházó váratlanul visszavonta az építési engedélyt, nem tudni, miért.
Év végén jár le az egyetemes postai szolgáltatói szerződést, amit megint csak a Magyar Posta Zrt.-vel kötnek újra.
A gyűjteményre, amely egy New York-i alapítvány tulajdona, legfeljebb bruttó 6,1 millió dollárt (csaknem 2 milliárd forint) lehet költeni.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint sokkal nagyobb összeget kellene a magyarországi iskolákra költeni, ez a mostani csak “csepp a tengerben”.
A magyar államot több ezer elítélt perelte be a rossz börtönkörülmények miatt. Sokuknak milliókat ítélt meg a bíróság.
Gazdasági, ellátásbiztonsági, munkahely- és klímavédelmi okokkal indokolják az üzletet.
Az Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) fellebbviteli fóruma, a Nagykamara is úgy látta, a magyar állam megsértette a menekülők jogait, 5000 eurós kártérítést ítélt meg két sértettnek fejenként, ezzel pont került a 2017-es ítélet végére.
Egyezséget ajánlottak az államnak, amely nagyon ki akarja őket paterolni az Alkotmány utcából.